Wydarzenia

Wydarzenia

Piękne tereny Pałacu Baborówko są miejscem rozgrywania międzynarodowych i krajowych zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) - Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w maju oraz Baborówko Horse Sale Show we wrześniu.

Wielkie sportowe emocje oraz rywalizacja najlepszych polskich i zagranicznych jeźdźców i amazonek, piękno koni oraz trawiaste hipodromy gwarantują dobrze i aktywnie spędzony czas. Wydarzeniom towarzyszy bogaty program atrakcji dla dorosłych i dzieci, kiermasz rękodzielnictwa i targi produktów od lokalnych producentów rolnych.

WKKW – nazywane koroną sportów jeździeckich – jest szczególnie efektowną konkurencją. Składa się z trzech prób: ujeżdżenia, próby terenowej i skoków przez przeszkody, dzięki czemu konkurencja ta obejmuje wszystkie aspekty jeździectwa: harmonię pomiędzy jeźdźcem i koniem, wytrzymałość oraz precyzję, zwinność i technikę.

Sezon sportowy w Baborówku kończymy organizacją Biegu Św. Huberta, który jest okazją do poznania tej tradycji i spędzenia aktywnego czasu na świeżym powietrzu.

Na terenie Ośrodka odbywa się także wiele wydarzeń sportowych, kulturalnych i artystycznych.

Facebook Pinterest