Okolice Baborówka

Okolice Baborówka

W okolicy Baborówka jest wiele atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić. 5 km od Baborówka znajdują się Szamotuły – osiemnastotysięczne miasteczko, które posiada kilka cennych zabytków. Szamotuły posiadają także wyjątkowe dziedzictwo kulturowe – obrząd wesela szamotulskiego wpisany jest na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, a w mieście działa zespół folklorystyczny "Szamotuły".

Wokół Baborówka wytyczono malownicze trasy rowerowe, które zachęcają do aktywności. Położone niedaleko Jezioro Pamiątkowskie oraz rozciągające się wokół Pałacu Baborówko łąki i lasy to doskonałe tereny na spacery, grzybobranie i odpoczynek. Szamotuły dysponują także bogatą ofertą sportową.

Okolice Baborówka to doskonała i różnorodna oferta turystyczna, sportowa i kulturalna.

W Szamotułach położone jest centrum sportowe ze stadionem, krytą pływalnią i halą sportową. Szamotulski Klub Tenisowy dysponuje ośmioma kortami tenisowymi z prostym systemem rezerwacji oraz prowadzi lekcje tenisa dla osób na różnym poziomie zaawansowania. Amatorom kąpieli i rekreacji wodnej, a także wędkarzom polecamy okoliczne akweny wodne – Jezioro Pamiątkowskie z dobrą infrastrukturą kąpieliskową oraz Zalew Myszkowski. Zachęcamy także do wycieczek rowerowych – wokół Baborówka wytyczono malownicze trasy rowerowe: Szamotulską Pętlę Wschodnią i Szamotulską Pętlę Zachodnią.

Szamotuły dysponują także ciekawą ofertą kulturalną. W mieście prężnie działa Szamotulski Ośrodek Kultury z kinem 3D oraz programem koncertów i wydarzeń kulturalnych dla dorosłych i dzieci. Zachęcamy także do odwiedzin Zamku Górkow – muzeum, które posiada blisko 11 tysięcy obiektów o charakterze artystycznym i historycznym, w tym niezwykłą kolekcję ikon. Miasto posiada także kilka cennych zabytków: Bazylikę p.w. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa – najstarszy i najwartościowszy zabytek miasta, a zarazem jeden z ważniejszych obiektów architektury sakralnej w Wielkopolsce czy klasztor pofranciszkański, wzniesiony w latach 1675-1682 na fundamentach zamku Świdwów Szamotulskich.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertę atrakcji w powiecie szamotulskim.

Facebook Pinterest