PolskiEnglish
Witamy - Kronika - 2016

2016

Baborówko Horse Sale Show - Finał Pucharu Polski WKKW 2016

Drukuj

Hubertus 2016

Drukuj

Zapraszamy serdecznie na tradycyjny bieg św. Huberta, który odbędzie się w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko w sobotę 22 października 2016 r. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00, grupa jeźdźców wyjedzie na konną przejażdżkę, a publiczność uda się na spacer po okolicznych łąkach i terenach crossowych.  

Więcej…

Mariusz Kleniuk zwycięża

Drukuj
Puchar Polski WKKW rozgrywany był w ramach dziewięciu eliminacji w ciągu całego sezonu otwartego. Zmagania w ramach pięciu kategorii zakończył Finał podczas Baborówko Horse Sale Show 2016. Po dziewięciu eliminacjach Pucharu Polski WKKW szansę na wygraną w kategorii Seniorów mieli Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) i Paweł Warszawski (SJ Baborówko), którzy zajmowali ex aequo pierwsze miejsce oraz Mariusz Kleniuk (LKJ Hipologia Strzegom), który przed Finałem był trzeci z jednym punktem straty do liderów. Znakomita jazda tego ostatniego na Winonie w sobotniej próbie terenowej oraz dobra jazda w próbie skoków przez przeszkody z jedną zrzutką dały mu prowadzenie w klasyfikacji końcowej i to Mariusz Kleniuk został zwycięzcą Pucharu Polski WKKW 2016 w kategorii Seniorów. Drugie miejsce zajął Paweł Warszawski, a trzecie – Paweł Spisak.

 

Więcej…

Paweł Warszawski Wicemistrzem Polski

Drukuj

Paweł Warszawski na koniu Filer, reprezentujący Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego 2016. W miniony weekend w Morawie koło Strzegomia odbyły się międzynarodowe i krajowe zawody WKKW, w ramach których rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Młodych Koni. W konkursie Mistrzostw Polski Seniorów wystartowało 17 par – najlepszych zawodników z całej Polski. W piątek zawodnicy przystąpili do próby ujeżdżenia, podczas której zaprezentowali swoje wierzchowce na czworoboku, w sobotę natomiast odbyła się najbardziej emocjonująca część WKKW czyli próba terenowa – cross. Zawodnicy pokonywali dystans ponad 3500 metrów i oddali ponad 30 skoków nad przeszkodami terenowymi - wielkimi kłodami, skrzyniami i bardzo wąskimi przedmiotami. Zawodnik SJ Baborówko po dwóch dniach rywalizacji zajmował 6 miejce, jednak najlepszy przejazd w niedzielnej próbie skoków spośród wszystkich zawodników dał mu awans na podium i ostatecznie Paweł Warszawski na koniu Filer zdobył tytuł Wicemistrza Polski Seniorów WKKW w roku 2016. Ponadto jego wierzchowiec, 14-letni wałach Filer, który został wyhodowany przez Henryka Święcickiego otrzymał nagrodę dla najlepszego konia polskiej hodowli w tych Mistrzostwach. W trakcie tych zawodów rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Młodych Koni WKKW, w których zawodnik z Baborówka również pokazał swoją dominację. Paweł Warszawski z koniem Aristo A-Z zdobył tytuł Mistrza Polski koni 6-letnich w WKKW, z koniem Aport wywalczył złoty medal w kategorii koni 5-letnich, a z ogierem Marcepan zdobył tytuł Wicemistrza Polski wśród koni 4-letnich.

Więcej…

Regionalne i Towarzyskie Zawody w Ujeżdżeniu

Drukuj

Za nami Regionalne i Towarzyskie Zawody w Ujeżdżeniu, podczas rywalizacji zawodników zobaczyliśmy ponad 80 przejazdów. Na dwóch czworobokach jeźdźcy wystartowani w pięciu konkursach Towarzyskich i dwóch Regionalnych. Konkurs regionalny N-4 wygrała Natalia Organista (KS Centurion) na koniu King Ron P, miejsce drugie zajęła Alicja Hadryś-Nowak (KS Centurion) dosiadająca konia Happy Dancer, a miejsce trzecie wywalczyła Dorota Korpa (BPK) na koniu Tumnus. Natomiast w najtrudniejszym konkursie regionalnym klasy C-2 zwyciężyła Marta Błażko ( KJ Golden Dream) dosiadająca Devinette, miejsce drugie wywalczyła Natalia Organista (KS Centurion) na koniu King Ron P, a trzecie miejsce zajął Tomasz Nowakowski (UKS Fiord Młodzikowo) startujący na ogierze Denar.

 

Dziękujemy za liczne przybycie zawodników i kibiców oraz prezentujemy wyniki.

 

Regionalne i Towarzyskie zawody w Ujeżdżeniu

Drukuj

Poniżej prezentujemy listy startowe i program zawodów Regionalne i Towarzyskie zawody w Ujeżdżeniu

 

listy startowe - pobierz

program zawodów - pobierz

Regionalne i Towarzyskie zawody w Ujeżdżeniu

Drukuj

3 września w sobotę w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko odbędą się Regionalne i Towarzyskie zawody w Ujeżdżeniu. Zawodnicy rywalizować będą w dwóch konkursach regionalnych i pięciu towarzyskich. Dodatkowo niektóre konkursy będą zaliczane jako druga Eliminacja Pucharu Wielkopolski w Ujeżdżeniu. Jest to nowa inicjatywa w naszym regionie jeździeckim mająca na celu popularyzację tej konkurencji, stworzona przez Wielkopolski Związek Jeździecki w ramach akcji Polskiego Związku Jeździeckiego „Budujemy Jeździeckie Regiony”. Prezentujemy propozycję zawodów, termin zgłoszeń mija 31 sierpnia (środa).

Zapraszamy do spędzenia wrześniowej soboty w Baborówku oraz do odwiedzenia otwartej na terenie Ośrodka kafeterii „Kuźnia Cafe”, a już w pierwszy weekend października odbędzie się Finał Pucharu Polski oraz Baborówko Horse Sale Show.

 

Propozycje Regionalne zawody w Ujeżdżeniu - pobierz

Propozycje Towarzyskie zawody w Ujeżdżeniu - pobierz

Polska zobacz więcej- weekend za pół ceny

Drukuj

Jeśli chcesz odpocząć w ciszy i spokoju, w otoczeniu naturalnego środowiska i podpatrzeć naturę to właśnie możesz skorzystać z wyjątkowej oferty w ramach akcji „Polska zobacz więcej- weekend za pół ceny”. W ramach tej oferty mamy do zaoferowania Państwu nocleg w zabytkowym Pałacu Baborówko w czterech pokojach dwuosobowych z łazienkami wraz ze śniadaniem serwowanym w stylowej jadalni. Cena noclegu wraz ze śniadaniem wynosi 55 zł od osoby (cena regularna to 110 zł). Jazda konna oraz inne usługi świadczone przez Pałac Baborówko nie są objęte ofertą promocyjną. Oferta pałacowa nie obejmuje rodzin z dziećmi.

 

Kontakt:

Krystyna Święcicka Tel. 604 414 379
Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Regionalne i Towarzyskie zawody w woltyżerce sportowej

Drukuj
26 czerwca w niedzielę w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko odbędą się Regionalne i Towarzyskie zawody w woltyżerce sportowej. W godzinach od 10.00 do 16.00 zawodnicy rywalizować będą w konkursach zespołowych, parach oraz indywidualnie w stępie oraz galopie. W naszym ośrodku będziemy gościć zawodników od najmłodszych lat z całej Polski.

Więcej…

Walentynki w Pałacu Baborówko

Drukuj

Wyjątkowa kolacja w blasku świec, nocleg w przytulnym apartamencie, spokój i kameralna atmosfera.

Zapraszamy na wyjątkowy walentynkowy weekend w Pałacu Baborówko, w nastrojowej scenerii, przy świecach i lampce dobrego wina. Mamy nadzieję, że zapewnimy Państwu romantyczny nastrój podczas kolacji sporządzonej na bazie własnych produktów, zdrowy sen w ciszy i spokoju,  smaczne, obfite śniadanie oraz wspaniały spacer po zabytkowym parku i okolicznych łąkach. A może sprawdzicie Państwo jak ciekawie wygląda świat z końskiego grzbietu? Serdecznie zapraszamy!Pakiet dla dwojga – 13/14.02Romantyczna kolacja dla 2 os. z butelką winaWino musujące i owoce w apartamencieNocleg w apartamencie 2 os.Śniadanie dla 2 os.Cena:  315 złPakiet dla dwojga – weekend 12/13/14.02Romantyczna kolacja dla 2 os. z butelką winaWino musujące i owoce w apartamencie2x Noclegi w apartamencie 2 os.2x Śniadanie dla 2 os.Obiadokolacja dla 2 os.Cena: 595 zł

Więcej…


Copyright © Pałac Baborówko 2018

Projekt: Jakub Krukowski