Gabriela Kozłowska ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko ze złotym medalem Mistrzostw Polski juniorów
  • 2019

Gabriela Kozłowska ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko ze złotym medalem Mistrzostw Polski juniorów

W miniony weekend w Stadninie Koni Moszna w województwie opolskim odbyły się Mistrzostwa Polski WKKW juniorów i młodzików. Gabriela Kozłowska ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko z zawodów przywiozła złoty medal w kategorii juniorów, potwierdzając tym samym doskonałą formę.

Gabriela Kozłowska i Dinin Chosen już w pierwszej próbie uzyskali prowadzenie. Dobre starty w probie terenowej i w skokach przez przeszkody pozwoliły jej obronić wywalczoną pierwszego dnia pozycję liderki.

Młoda amazonka trenuje w Baborówku koło Szamotuł pod okiem utytułowanego polskiego zawodnika – Pawła Warszawskiego. Mistrzostwa Polski to w tym roku drugi bardzo ważny start Gabrieli Kozłowskiej – w lipcu para wzięła udział w Mistrzostwach Europy WKKW juniorów, na których zajęła dobre 17 miejsce.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to jedna z konkurencji jeździeckich, zwana koroną sportów jeździeckich albo jeździeckim triathlonem. Składa się z trzech prób: ujeżdżenia, próby terenowej oraz skoków przez przeszkody.

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko funkcjonuje w ramach jednego z prężniej działających ośrodków jeździeckich w Polsce – Pałacu Baborówko. W tym roku podczas organizowanego od 13 lat Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rozegrana została kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, którą po 16 latach przerwy zdobyła polska drużyna. Dzięki wsparciu mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, podczas tej flagowej imprezy zawodnicy od dwóch lat mogą walczyć także o rekordową pulę nagród w polskim WKKW (465.000 zł), co stawia imprezę wśród 10 najwyżej dotowanych zawodów tej rangi na świecie.

W ostatni weekend września (27-29.09.2019) w Baborówku odbędzie się 4 edycja Baborówko Horse Sale Show – zawody i aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. W ramach wydarzenia rozgrywany zostanie także Finał Pucharu Polski WKKW w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej.

Facebook Pinterest