Gabriela Kozłowska i Dinin Chosen po Mistrzostwach Europy WKKW juniorów
  • 2019

Gabriela Kozłowska i Dinin Chosen po Mistrzostwach Europy WKKW juniorów

Reprezentantka Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko ukończyła Mistrzostwa Europy WKKW juniorów na 17 miejscu. To bardzo dobry wynik, plasujący amazonkę w pierwszej połowie stawki i najlepszy rezultat spośród polskich zawodników.

Gabriela Kozłowska startująca na Dinin Chosen zaprezentowała bardzo dobrą postawę w miniony weekend w holenderskim Maarsbergen. – To debiut Gabrysi na Mistrzostwach Europy WKKW i jednocześnie jej pierwszy start na zawodach międzynarodowych poza granicami kraju. Jestem bardzo dumny z tego wyniku – mówi Paweł Warszawski, Mistrz Polski i trener amazonki – Oceniając przejazd w próbie ujeżdżenia, muszę przyznać ze był to chyba najlepiej zaprezentowany program, jaki widziałem w wykonaniu tej pary. To naprawdę niezwykle trudne zadanie pojechać tak precyzyjny czworobok, debiutując w zawodach tej rangi. Próba terenowa była bardzo wymagająca, co pokazują wyniki, gdyż aż 15 par nie ukończyło sobotniego crossu. Wpływ na to miało niewątpliwie wiele trudnych, technicznych przeszkód ustawionych w pagórkowatym terenie. Jako ciekawostkę dodam, iż budowniczym toru był Eric Winter – ten sam, który stawia cross na najbardziej prestiżowych zawodach na świecie – w angielskim Badminton. Gabrysia te próbę także pokonała wyśmienicie, pokonując wszystkie przeszkody bezbłędnie i w normie czasu. Po porannym przeglądzie weterynaryjnym nasza reprezentantka przed próba skoków zajmowała fantastyczne 10 miejsce. Niestety, jedna pechowa zrzutka pozbawiła szans na uplasowanie się w pierwszej dziesiątce mistrzostw, jednak trzeba realnie ocenić, iż 17 miejsce, a przede wszystkim styl, w jakim para to osiągnęła, to bardzo dobry rezultat – podsumowuje Warszawski.

Niestety, polska drużyna nie ukończyła zawodów. Oprócz Gabrieli Kozłowskiej, zawody ukończył jeszcze tylko Diego Pieniaszek. Pauline Wieczorek została wyeliminowana w probie terenowej, a Oliwia Paździora – w próbie skoków przez przeszkody.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to jedna z konkurencji jeździeckich, zwana koroną sportów jeździeckich albo jeździeckim triathlonem. Składa się z trzech prób: ujeżdżenia, próby terenowej oraz skoków przez przeszkody.

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko funkcjonuje w ramach jednego z prężniej działających ośrodków jeździeckich w Polsce – Pałacu Baborówko. W tym roku podczas organizowanego od 13 lat Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rozegrana została kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, którą po 16 latach przerwy zdobyła polska drużyna. Dzięki wsparciu mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, podczas tej flagowej imprezy zawodnicy od dwóch lat mogą walczyć także o rekordową pulę nagród w polskim WKKW (465.000 zł), co stawia imprezę wśród 10 najwyżej dotowanych zawodów tej rangi na świecie.

W ostatni weekend września (27-29.09.2019) w Baborówku odbędzie się 4 edycja Baborówko Horse Sale Show – zawody i aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. W ramach wydarzenia rozgrywany zostanie także Finał Pucharu Polski WKKW w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej.

Facebook Pinterest