Reprezentantka SJ Baborówko na Mistrzostwach Europy WKKW Juniorów
  • 2019

Reprezentantka SJ Baborówko na Mistrzostwach Europy WKKW Juniorów

Gabriela Kozłowska ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko w tym tygodniu będzie rywalizować w holenderskim Maarsbergen o medal Mistrzostw Europy WKKW Juniorów. Młoda amazonka trenuje w Baborówku koło Szamotuł pod okiem utytułowanego polskiego zawodnika – Pawła Warszawskiego.

Gabriela Kozłowska w Maaesbergen będzie rywalizować na Dinin Chosen, swoim podstawowym koniu, z którym odnosiła już znaczące sukcesy sportowe. W 2018 roku amazonka m.in. przywiozła dwa medale z Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) – złoty z Dinin Chosen w kategorii dużych koni oraz srebrny z Koryską w kategorii kuców. Amazonka uplasowała się także na drugim miejscu w Pucharze Polski WKKW 2018 w kategorii juniorów młodszych. Kwalifikację do startu w Mistrzostwach Gabriela Kozłowska zdobyła już w poprzednim sezonie sportowym po udanym występie podczas zawodów w Strzegomiu.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to jedna z konkurencji jeździeckich, zwana koroną sportów jeździeckich albo jeździeckim triathlonem. Składa się z trzech prób: ujeżdżenia, próby terenowej oraz skoków przez przeszkody.

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko funkcjonuje w ramach jednego z prężniej działających ośrodków jeździeckich w Polsce – Pałacu Baborówko. W tym roku podczas organizowanego od 13 lat Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rozegrana została kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, którą po 16 latach przerwy zdobyła polska drużyna. Dzięki wsparciu mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, podczas tej flagowej imprezy zawodnicy od dwóch lat mogą walczyć także o rekordową pulę nagród w polskim WKKW (465.000 zł), co stawia imprezę wśród 10 najwyżej dotowanych zawodów tej rangi na świecie.

W ostatni weekend września (27-29.09.2019) w Baborówku odbędzie się 4 edycja Baborówko Horse Sale Show – zawody i aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. W ramach wydarzenia rozgrywany zostanie także Finał Pucharu Polski WKKW w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej.

Facebook Pinterest