Andreas Dibowski najlepszy na Baborówko Horse Sale Show
  • 2018

Andreas Dibowski najlepszy na Baborówko Horse Sale Show

Po trzech dniach emocjonującej rywalizacji w ramach międzynarodowych i krajowych konkursów WKKW, dziś zakończyły się zawody Baborówko Horse Sale Show. W ramach wydarzenia rozegrany został finał Pucharu Polski WKKW w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej. Znakomitym wynikiem zakończyła się także trzecia edycja aukcji koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody.

W najwyższym konkursie zawodów CIC3* o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze wygrał drużynowy mistrz olimpijski z 2008 roku, Andreas Dibowski (GER) na koniu WOLFSMOND. Po niezbyt udanym ujeżdżeniu, po którym Dibowski zajmował 10 miejsce w klasyfikacji konkursu, para wykonała znakomite przejazdy w próbie terenowej i w skokach przez przeszkody, żeby ukończyć konkurs na pozycji lidera. Drugie miejsce w konkursie zajęła Anna Siemer (GER) na koniu FRH BUTT'S AVONDALE. Trzecie miejsce zdobył reprezentant Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, Paweł Warszawski (POL) na koniu ARISTO A-Z. To wielki sukces polskiej pary, dla której był to dopiero drugi start na poziomie 3*.

W ramach konkursu CIC3* rozgrywany był finał Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów. Po znakomitej postawie w ciągu całego sezonu złoty medal zdobył Mateusz Kiempa. Zawodnik w klasyfikacji konkursu CIC3* w Baborówku zajął dopiero ósme miejsce, ale komplet punktów zdobyty w eliminacjach przed finałem, pozwolił mu zachować pozycję lidera. Drugie miejsce i srebrny medal Pucharu Polski WKKW zdobyła Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian), a miejsce trzecie - Paweł Warszawski (SJ Baborówko).

W czołówce konkursu CIC2* o nagrodę Lotto triumfowali reprezentanci Niemiec. Ben Leuwer (GER) z koniem C'EST LA VIE 135 objął pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji uplasowała się Kari Ingrid Gunzenhäuser (GER) na koniu LET'S DANCE 73, a na trzeciej - Andreas Dibowski (GER) na koniu MAMA'S MAGIC WAY. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w tym konkursie był Paweł Warszawski (POL) na koniu LUCINDA EX ANI 4, który zajął miejsce piąte.

Konkurs CIC2* wyłonił zdobywców Pucharu Polski WKKW w kategorii młodych jeźdźców. Złoty medal zdobyła Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), która w Baborówku startowała na koniu STERNTALER 67. Amazonka wykazała się dobrą postawą w próbie skoków przez przeszkody i w klasyfikacji końcowej konkursu zajęła wysokie szóste miejsce. Srebrny medal Pucharu Polski WKKW 2018 zdobyła Roksana Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian), a medal brązowy trafił do Pauliny Maciejewskiej (ZKS Drzonków).

W konkursie CIC1* o nagrodę Duon po piątkowej próbie ujeżdżenia prowadził Paweł Spisak na koniu PACO i pozycji lidera zawodnik nie oddał do dzisiejszego finału. Drugie miejsce w konkursie zajęła Daria Kobiernik (POL) na IDEAL GIRL, a miejsce trzecie - Ben Leuwer (GER) na AVATAR 28.

W ramach tego konkursu rozegrany został finał Pucharu Polski WKKW juniorów. Pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła Julia Gillmaier (KS Gillmaier). Srebrny medal należy do Heleny Zagały (SKJ WJ Piaseccy Equestrian), a medal brązowy - do Filipa Dziuby (KJ Jaroszówska).

Facebook Pinterest