Najlepszy na świecie, najlepszy w Baborówku

Najlepszy na świecie, najlepszy w Baborówku

Dziś zakończył się Festiwal Jeździecki Baborówko, w ramach którego przez ostatnie cztery dni na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko rozgrywane były międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego na poziomie CIC3*, CIC2*, CIC1* oraz CICYH1* dla koni sześcioletnich.

W najtrudniejszym konkursie zawodów CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza rywalizowała czołówka zawodników ze świata, którzy przyjechali do Baborówka walczyć o rekordową w historii polskiego WKKW oraz siódmą na świecie pod względem wysokości pulę nagród finansowych.

Brytyjczyk Oliver Townend (GBR) objął prowadzenie w konkursie CIC3* po próbie ujeżdżenia i nie oddał go aż do dzisiejszego dnia. Razem z Cillnabradden Evo dziś pokonał trudny tor przeszkód bezbłędnie, zajmując w konkursie pierwsze miejsce. Zwycięzca otrzymał premię finansową w wysokości 100 000 PLN. Drugie miejsce zajął Andreas Dibowski (GER), który startował z koniem FRH Corrida. Miejsce trzecie objął Maxime Livio (FRA), który startował z koniem Pica d’Or.

W konkursie CIC2* - puchar Kuhn Maszyny Rolnicze po trzech próbach (ujeżdżeniu, próbie terenowej i skokach przez przeszkody) najlepszy był Mateusz Kiempa (POL). Zawodnik po wczorajszej próbie terenowej objął prowadzenie w rankingu z Libertiną i dziś w próbie skoków przez przeszkody zachował pozycję lidera. Miejsce drugie zajął Senne Vervaecke (BEL), który startował na koniu Jeno. Miejsce trzecie należy do pary Elmar Lesch (GER) i konia Rough Diamond.

W klasie CIC1* pierwszego dnia pozycję lidera objął Yoshiaki Oiwa (JPN) z koniem Bart L JRA i nie oddał jej aż do finału. Drugie miejsce po próbie terenowej zajął Paweł Warszawski (POL) ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, który startował w tym konkursie z koniem Frontiera. Na pozycji trzeciej uplasował się Mateusz Kiempa (POL) z koniem Ambrozio J.

W konkursie CICYH1* dla koni sześcioletnich zwyciężyła Stephanie Böhe (GER), która startowała na koniu Romance P. Drugie miejsce zajął Maxime Livio (FRA) z koniem Clotaire de Ferivel. Miejsce trzecie należy do Pauline Wieczorek (POL) i klaczy Czacza.

W Festiwalu Jeździeckim Baborówko wzięli udział najlepsi zawodnicy na świecie, m.in. zajmujący pierwsze miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) Oliver Townend (GBR), zajmujący miejsce trzecie w rankingu FEI Tim Price (NZL) oraz wielu zawodników z pierwszej setki światowego rankingu oraz najlepszych polskich jeźdźców i amazonki.

Kibiców jeździectwa oraz wszystkich tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas na łonie natury, serdecznie zapraszamy na kolejne zawody, rozgrywane na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko. 29 lipca odbędzie się tu czwarta eliminacja Pucharu Wielkopolski w ujeżdżeniu, a od 28 do 30 września - Baborówko Horse Sale Show, czyli międzynarodowe zawody WKKW oraz aukcja koni sportowych z predyspozycjami do skoków przez przeszkody i WKKW.

Facebook Pinterest