• 2016

Regionalne i Towarzyskie zawody w woltyżerce sportowej

26 czerwca w niedzielę w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko odbędą się Regionalne i Towarzyskie zawody w woltyżerce sportowej. W godzinach od 10.00 do 16.00 zawodnicy rywalizować będą w konkursach zespołowych, parach oraz indywidualnie w stępie oraz galopie. W naszym ośrodku będziemy gościć zawodników od najmłodszych lat z całej Polski.

Woltyżerka to gimnastyka artystyczna na koniu poruszającym się w stępie lub galopie. Akrobacje wykonywane są przez jednego zawodnika, parę lub zespół składający się z 6 osób. Woltyżerka jest dyscypliną, którą można trenować bez ograniczeń wiekowych. Zarówno 5-cio latek jak i osoba pełnoletnia znajdzie dla siebie miejsce w tym sporcie. Swoją popularność woltyżerka zawdzięcza efektownym ewolucjom, a także radości dzieci, młodzieży i dorosłych z obcowania z końmi. Dzieci szybko zaprzyjaźniają się ze zwierzętami i uczą się właściwie z nimi postępować.

W Europie już od dawna taki rodzaj gimnastyki uważany jest za nieodzowny element w drodze do sukcesu. Nawet wielcy mistrzowie często ćwiczą woltyżerkę, poprawiając w ten sposób swój dosiad i równowagę na koniu. Na zawodach woltyżerki zawodnicy rywalizują w konkursach indywidualnych, parach i zespołowych. Ocenie sędziów podlega skala trudności poszczególnych elementów, ich kompozycja, choreografia i wykonanie całości programu.

Zapraszamy do spędzenia letniej niedzieli w Baborówku oraz do odwiedzenia otwartej na terenie Ośrodka kafeterii „Kuźnia”.

Facebook Pinterest