• 2015

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko - nowi reprezentanci WKKW

Od 2006 roku w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko działa Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, które zrzesza zawodników,  jeźdźców rekreacyjnych oraz miłośników jeździectwa. Stowarzyszenie rozwija się z roku na rok, a w jego barwach startuje co raz więcej zawodników uprawiających przede wszystkim konkurencję Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego (WKKW).

Od roku 2013 barwy Stowarzyszenia reprezentuje Zuzanna Burkert, która zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów WKKW (Jaroszówka 2013) oraz 3 miejsce w Pucharze Polski WKKW w sezonie 2013. W zeszłym roku do grona zawodników SJ Baborówko dołączył Jan Mossakowski – bardzo utalentowany, młody zawodnik, który w swojej karierze wywalczył złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców WKKW (Baborówko 2013, Sopot 2014). Wraz ze zbliżającym się sezonem 2015 szeregi naszego klubu zasiliło kolejnych dwóch zawodników: Julia Elzanowska oraz Paweł Warszawski. Julia, ma zaledwie 16 lat, a już zdobyła wiele medali imprez mistrzowskich w kategoriach kuców, a w ubiegłym roku podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2015 zdobyła brązowy medal  Mistrzostw Polski Juniorów WKKW. Od 2011 roku w Baborówku na stałe mieszka i trenuje Paweł Warszawski, który od tego sezonu także będzie reprezentował barwy Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. Paweł od ponad 10 lat otrzymuje powołania do kadry narodowej seniorów, a swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 12 lat w Stadninie Koni Walewice.  Trudno zliczyć wszystkie sukcesy i znaczące starty Pawła, ale do najważniejszych na pewno należą:

  • Dwa srebrne medale drużynowe Mistrzostw Europy WKKW Juniorów (1998 i 1999),
  • Osiem medali Mistrzostw Polski WKKW w trzech kategoriach wiekowych, w tym tytuł Mistrza Polski Seniorów WKKW – Biały Bór 2012,
  • Sześciokrotne reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Europy WKKW,
  • Cztery tytuły zwycięzcy Pucharu Polski WKKW.

Życzymy powodzenia naszym zawodnikom!

Facebook Pinterest