• 2014

Festiwal Jeździecki Baborówko 2014 za nami

„Prawdziwy sport” - tak mówi się w środowisku jeździeckim o Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, najtrudniejszej dyscyplinie jeździeckiej. Za nami siódma edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko - Międzynarodowych Zawodów w WKKW, która dostarczyła polskim widzom nie tylko niezapomnianych emocji, ale i powód do dumy, kiedy to podczas dekoracji najtrudniejszego konkursu, zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

Przez trzy dni na hipodromie w Baborówku rywalizowało ponad 200 par z Polski, Niemiec, Szwecji, Belgii, Litwy, Finlandii i Węgier. Najsilniejszą ekipę zagraniczną reprezentowali zawodnicy ze Szwecji, na czele z niezwykle utytułowaną zawodniczką - Lindą Algotsson.

W Baborówku wystartowała także cała czołówka polskiego WKKW, między innymi Jerzy Krukowski (aktualny Mistrz Polski), Paweł Spisak i Kamil Rajnert, który zwyciężył w najtrudniejszym konkursie zawodów (CCI2* - tzw. dwie długie gwiazdki).

W CIC2* pierwsze miejsce obronił reprezentant Niemiec Nikolai Aldinger. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Polacy: Jan Kamiński i wspomniany już wcześniej Jerzy Krukowski.

„Jedna gwiazdka” (CIC1*) także należała do Niemców. Konkurs wygrała Beeke Jankowski. Tuż za nią Linda Algotsson i Wiliam Nilsson Frye ze Szwecji.

Tegorocznej edycji Festiwalu Jeździeckie w Baborówku towarzyszyły również Mistrzostwa Polski Juniorów. Podium zdominowały zawodniczki. Złoto wywalczyła Wiktora Knap z ZKS Drzonków, srebro Julia Elzanowska, a brąz Anna Łopato.

Tych z Państwa, którzy nie mogli spędzić weekendu z nami, gorąco zachęcamy do obejrzenia retransmisji na antenie Telewizji Polskiej.

Facebook Pinterest