• 2013

Festiwal Jeździecki Baborówko 2013 zakończony

Trzy dni wspaniałej, sportowej rywalizacji, piękna pogoda i liczna publiczność tak w skrócie można opisać VI edycję Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, który odbył się w dniach od 12-14 lipca na trenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko. W zawodach wystartowało niespełna 200 koni, 124 zawodników z  9 państw, którzy rywalizowali w międzynarodowych zawodach w WKKW oraz Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców.

Najtrudniejszy konkurs Festiwalu - CCI ** zakończył się podwójnym zwycięstwem faworyta zawodów Andreasa Dibowskiego z Niemiec. Trzecie miejsce zajął lider po ujeżdżeniu i crossie – reprezentant Polski Łukasz Kaźmierczak na Branco. Złoty medal Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców zdobył Jan Mossakowski na Niagarze z CWJ Poznań, srebrny Małgorzata Haręzga na Lobo z ZKJ Przylep Lotnisko Zielona Góra, a brązowy Michał Knap na Drenie z ZKS Drzonków.

W konkursie CIC ** zwyciężył junior,  Aleksander Kadłubowski na koniu Devin du Maury, który wyprzedził faworyzowanego Andreas Dibowskiego, natomiast w konkursie CIC * pierwsze miejsce zdobył Paweł Spisak na Banderasie, przed Roberto Rotatori z Włoch na Roulette B i Kamilem Rajnertem na Jak Chef.

Oprócz sportowej rywalizacji w sobotę i niedzielę licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać wiele atrakcji zaplanowanych przez organizatorów. W sobotę na teren hipodromu przyjechały zabytkowe samochody z Automobilklubu Wielkopolski przy którym nie tylko fani i znawcy robili pamiątkowe fotografie. W przerwie między konkursami odbył się pokaz grupy woltyżerki ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, który był organizatorem tego wydarzenia. Szczególnie duże wrażenie wywarła na publiczności najmłodsza 5 letnia uczestniczka pokazu. Jak zawsze podczas Festiwalu w Baborówku pojawił się element regionalnego folkloru w postaci zespołu „Szamotuły”, który zaprezentował bogaty program wokalno – taneczny. W sobotę nie ustawała również kolejka do krwiobusu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa,a dzięki czemu zasilony został bank krwi w Poznaniu.

Niedzielny program festiwalu obfitował w wiele wrażeń i emocji. Grupa Radioactive dog zaprezentowała niezwykle dynamiczny i efektowny program agility angażując jednocześnie najmłodszą publiczność jeździeckiego wydarzenia. Na trasie sobotniego crossu odbyła się spektakularna sztafeta koń – samochód, w której wystartowały pary składające się z zaprzęgu konnego i samochodu terenowego prowadzonego przez przedstawicieli sponsorów Festiwalu.

Świetna atmosfera wśród zawodników i liczna publiczność sprawia, że impreza rozwija się z roku na rok, a my już dziś zaprszamy na kolejny  Festiwal Jeździecki Baborówko, w połowie lipca 2014.

 

Relacja z Festiwalu wemitowana na antenie TVP Poznań

Facebook Pinterest