PolskiEnglish
  • Aktualności
Witamy - Kronika - Archiwum

Archiwum

Labirynt w Konopiach

Drukuj
W sobotę 5 września w Baborówku obyło się otwarcie Labiryntu w Konopiach. Mimo, iż wydawało się, że pogoda pokrzyżuje plany organizatorom, to po południu przestało padać, a nawet rozpogodziło się, dzięki czemu mogły odbyć się wszystkie zaplanowane na ten dzień atakcje.

Więcej…

Festiwal Jeździecki 2009

Drukuj

Podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rozegrano 3 konkursy WKKW: klasy L i P, oraz konkurs o nagrodę firmy Steico s.a. - CIC*, który jednocześnie wyłonił Mistrza Polski Juniorów.

Więcej…

III Biesiada za nami

Drukuj
Trzecia już wiosenna biesiada w Baborówku była doskonałą okazją, aby przyjemnie i wesoło spędzić sobotnie popołudnie. W tym roku motywem przewodnim naszej imprezy było aktywne spędzanie czasu wolnego, dlatego też wszystkie pokazy oraz większość stoisk przygotowaliśmy z myślą, aby wypromować i  zaprezentować najrozmaitsze tego sposoby.

Po konsultacji w Baborówku

Drukuj
 
Konsultacja, której przedmiotem była technika jazdy crossowej, rozpoczęła się wykładem w piątek wieczorem. Prowadzący konsultację Paweł Spisak przedstawił słuchaczom kilka cennych uwag dotyczących sposobu jazdy oraz pokonywania przeszkód w terenie, obrazując zdjęciami na przygotowanej prezentacji.

Więcej…

Podziękowania

Drukuj

Chcielibyśmy także tą drogą bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2008. Dziękujemy za wsparcie i sponsoring, dziękujemy za pomoc organizacyjną , za wsparcie i słowa mobilizacji. To dzięki życzliwej i serdecznej postawie wielu osób i instytucji możliwe jest zorganizowanie takich zawodów sportowych, które jednocześnie przez imprezy towarzyszące mogą być rodzinnym festynem dla szerokiej rzeszy sympatyków koni i innych atrakcji.

Hubertus

Drukuj
Hubertus rozpoczął się na rozległych łąkach niedaleko pałacu. Pierwsi wyruszyli jeźdźcy, którzy startowali w gonitwie, a za nimi spacerkiem nadciągnęła publiczność. Pogoda dopisała, było ciepło, bezwietrznie a zza chmur wyglądało słońce. Wkrótce rozpędzona kawalkada zniknęła za linią drzew. Aby umilić widzom oczekiwanie na powrót koni, pan Michał Idczak oraz jego koledzy z nadleśnictwa Wronki dali pokaz sygnałów myśliwskich.

Więcej…

Festiwal Jeździecki 2008

Drukuj

19-20 lipca odbył się Festiwal Jeździecki Baborówko 2008. W ciągu dwóch pięknych, lipcowych dni rozegrano Zawody Ogólnopolskie Oficjalne w WKKW, Mistrzostwa Wielkopolski WKKW oraz Zawody Regionalne w Skokach, z konkursem głównym Grand Prix Baborówka. Oprócz sportowej rywalizacji na wysokim poziomie licznie zgromadzona publiczność (ok. 4 tys. osób) mogła podziwiać szereg atrakcji: pokazy bryczek, występ zespołu folklorystycznego, sztafetę koń-samochód, pokaz psów policyjnych, konkursy i zabawy dla najmłodszych i wiele innych.

Więcej…

II Biesiada Wojów

Drukuj
Już po raz drugi na otwarcie sezonu agroturystycznego w Baborówku zorganizowaliśmy razem z Grupą Historyczną Wielewit piknik historyczno-etnograficzny, na którym zaprezentowaliśmy tradycje i historię naszego regionu. Dzięki pięknej pogodzie oraz przygotowanym atrakcjom na imprezę przybyły tłumy widzów, które razem z nami dobrze się bawiły w niedzielne popołudnie.Nie zabrakło widowiskowych pokazów walk, pokazów rzemiosł oraz prezentowania tradycji lokalnych. Muzeum Zamek - Górków przygotowało wystawę "Zamki i pałace ziemi szamotulskiej na starej pocztówce", zaś dzieci z zespołu folklorystycznego "Małe Szamotuły" zaprezentowały regionalne tańce.

Więcej…

I Biesiada Wojów w Baborówku

Drukuj

24 marca 2007 roku na rozpoczęcie sezonu agroturystycznego po raz pierwszy zorganizowaliśmy w Baborówku festyn historyczny pod tytułem  "Biesiada Wojów Piastowskich", na który zjechało około 100 odtwórców historii wczesnego średniowiecza z różnych grup z całej Polski, w tym wojowie, rzemieślnicy oraz niewiasty.

 

Więcej…


Copyright © Pałac Baborówko 2018

Projekt: Jakub Krukowski