PolskiEnglish
  • Aktualności
Witamy - Kronika - Archiwum

Archiwum

Woltyżerka w Baborówku

Drukuj
W słoneczną niedzielę 10 kwietnia 2011 r. w Baborówku odbyły się I Ogólnopolskie Zawody w Woltyżerce. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko.

Więcej…

Spotkanie teatralne w Kuźni

Drukuj
 

22 marca 2011 r. w Kuźni w Baborówku odbyło się kolejne spotkanie  teatralne. Tym razem był to spektakl Requiem Pana Cogito Zbigniewa  Herberta w wykonaniu  Janusza Andrzejewskiego – aktora  teatru Nowego w Poznaniu.  Przejmujące  wykonanie, pełne ekspresji i dynamiki było wielką uczta dla zgromadzonej publiczności,  waga tematu sztuki wprowadziła wszystkich w nastrój  przemyślenia i zadumy.

Więcej…

Kurs sędziowski

Drukuj
W dniach 26-27 lutego 2011 r. w Baborówku odbył się podstawowy kurs sędziowski w dyscyplinie skoków przez przeszkody i  WKKW. Kurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko. W kursie wzięło udział 35 uczestników, głównie z Wielkopolski, ale również z Łodzi, Bydgoszczy i Opola.

Więcej…

Hubertus

Drukuj
16 października w sobotę na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko odbył się tradycyjny bieg św. Huberta - patrona jeźdźców i myśliwych. Bieg rozpoczął się o godz. 14.00 na hipodromie w Baborówku przed dębem Stanisław, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę.

Więcej…

Warsztaty masażu koni

Drukuj
W dniach 4-5 września 2010 r. w Baborówku odbyły się warsztaty pt: "Masaż i zastosowanie termowizji u koni". Masaż jest jedną z form terapii manualnej, mająca na celu zapobiec lub złagodzić wystąpienie kontuzji, urazu. Zaletą tej profilaktyki prozdrowotnej jest to, że może być wykonywana przez każdego i nie wymaga wykształcenia weterynaryjnego. Do świadomego wykonywania masażu ważne są nie tylko dobre chęci, ale również poznanie budowy anatomicznej ciała konia  oraz  podstaw jego fizjologii.

 

Więcej…

Festiwal Jeździecki 2010

Drukuj
Podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, który odbył się w dniach 16-18 lipca 2010 r. rozegrano międzynarodowe zawody w WKKW oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w tej dyscyplinie. Konkurs CIC* zakończył się podwójnym zwycięstwem aktualnego Mistrza Polski Seniorów Łukasza Kaźmierczaka na koniu Branco oraz Hromy. W Mistrzostwach Polski Juniorów zwyciężyła natomiast Małgorzata Korycka na koniu Sibbet.

Kolejne spotkanie teatralne w Baborówku

Drukuj
 
21 czerwca w Starej Kuźni  w Baborówku odbyło się kolejne spotkanie teatralne. Tym razem aktorzy ‘Sceny z bliska ITJA’ przedstawili spektakl pod tytułem ‘Audiencja III - czyli raj dla Eskimosów’. Jest to sztuka pełna dynamiki, składająca się z wielu błyskotliwych dialogów, często o filozoficznym charakterze i o dowcipnych puentach. Po spektaklu tradycyjnie goście zostali zaproszeni na drobny poczęstunek i rozmowę z aktorami przy kominku.

Więcej…

Posadzenie dębu katyńskiego

Drukuj
Dnia 5 czerwca o godzinie 16.00 na Hipodromie w Baborówku odbędzie się uroczyste posadzenie dębu upamiętniającego śmierć kpt. 7 DAK Stanisława Święcickiego w Katyniu. Posadzenie Dębu Pamięci odbędzie się przy okazji Uroczystości obchodów Święta 7 Dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej. (Szczegółowy program obchodów święta 7 DAK znajdą państwo na stronie www.7dak.pl ) Po oficjalnej części posadzenia dębu zapraszamy na  poczęstunek i wspomnienia historyczne przy ognisku z udziałem kombatantów wojennych i osób represjonowanych.

Hubertus

Drukuj
25 października w niedzielę w Baborówku odbył się tradycyjny Hubertus. O godz. 14 grupa jeźdzców wyruszyła na przjeżdżkę po okolicznych terenach, a licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać incenizację legędy o św. Hubercie zaprezentowaną przez grupę Wielewit.

Więcej…

Spotkanie teatralne w Kuźni

Drukuj
5 października w Kuźni po raz pierwszy gościliśmy przedstawienie teatralne  w Baborówku.  Był to niezapomniany wieczór przy świecach i kominku gdzie w kameralnej atmosferze  aktorzy Isabella Tarasiuk i Janusz Andrzejewski wcielili się w role bohaterów „Impresji letniego wieczoru” na podstawie sztuki Aleksandra Gelmana  „Ławeczka”.

Więcej…


Copyright © Pałac Baborówko 2018

Projekt: Jakub Krukowski