PolskiEnglish
  • Sport i rekreacja
Witamy - Atrakcje i okolica - Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Drukuj

Wszystkich amatorów aktywnego trybu życia zachęcamy do skorzystania z przygotowanej oferty sportowo-rekreacyjnej. Zachęcamy do nauki jazdy konnej zarówno dla dzieci i dorosłych, pod okiem doświadczonych instruktorów. Na bazie toru crossowego stworzyliśmy ścieżkę zdrowia, która jest połączeniem biegu i marszu z ćwiczeniami ogólnosprawnościowymi na przyrządach.

Wokół Baborówka wytyczone są oznakowane ścieżki rowerowe, które umożliwiają swobodne i bezpieczne pokonywanie okolicznych tras, do dyspozycji naszych gości mamy kilka rowerów, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W promieniu kilku kilometrów od Baborówka rozciągają się lasy - doskonały teren na spacery, grzybobranie i relaks.

Kryta pływalnia w Szamotułach

Zapraszamy do korzystania z nowoczesnej pływalni z basenem sportowym i rekreacyjnym, biczami wodnymi, masażami, sztuczną rzeką, sauną, grotą solną, jacuzzi i zjeżdżalnią. Na szamotulskim basenie stosowana jest nowoczesna metoda ozonowanego oczyszczania wody. Obiekt jest bardzo dobrze przygotowany na przyjęcie osób niepełnosprawnych (dysponuje dźwigiem HIRO, windą oraz specjalnymi szatniami).

 

Korty tenisowe w Szamotułach

Przy tak bogatej ofercie obiektów sportowych, nie mogło zabraknąć kortów tenisowych. Szamotuły dysponują zespołem 10 ceglastych kortów tenisowych (w tym 4 oświetlone).

 

Okoliczne jeziora

W odległości około 4 km od Baborówka znajdują się dwa jeziora: Zalew Myszkowski na rzece Samie oraz Jezioro Pamiątkowskie. Amatorzy kąpieli czy rekreacji wodnej i wędkarze, z pewnością będą zadowoleni. Nad jeziorem Pamiątkowskim znajduje się także przystań kajakowa i istnieje możliwość wypożyczenia kajaków.

 


Copyright © Pałac Baborówko 2018

Projekt: Jakub Krukowski