PolskiEnglish
  • Aktualności
Witamy - Kronika - 2015 - Ogólnopolskie zawody w woltyżerce sportowej

Ogólnopolskie zawody w woltyżerce sportowej

16 maja w sobotę w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko odbędą się Ogólnopolskie zawody w woltyżerce sportowej. W godzinach od 10.00 do 17.00 zawodnicy rywalizować będą w konkursach drużynowych, par oraz indywidualnych w stępie oraz galopie.

Rozegrane zostaną również konkursy towarzyskie dla najmłodszych adeptów tego niezwykle eleganckiego i efektownego sportu.
Woltyżerka to konkurencja jeździecka, w której zawodnik lub grupa zawodników wykonuje zróżnicowane ćwiczenia gimnastyczne i akrobatyczne na galopującym lub stępującym koniu, prowadzonym na lonży, w równowadze i harmonii z jego ruchem. Woltyżerka jest idealnym treningiem uzupełniającym dla każdego, kto rozpoczyna naukę jazdy konnej.

W Europie już od dawna taki rodzaj gimnastyki uważany jest za nieodzowny element w drodze do sukcesu. Nawet wielcy mistrzowie często ćwiczą woltyżerkę, poprawiając w ten sposób swój dosiad i równowagę na koniu. Na zawodach woltyżerki zawodnicy rywalizują w konkursach indywidualnych i drużynowych. Ocenie sędziów podlega skala trudności poszczególnych elementów, ich kompozycja, choreografia i wykonanie całości programu.

Zapraszamy do spędzenia wiosennej soboty w Baborówku oraz do odwiedzenia nowo otwartej na terenie Ośrodka kafeterii „Kuźnia”.

  • Propozycje - Zawody Ogólnopolskie w Woltyżerce Sportowej pobierz
  • Propozycje - Zawody Towarzyskie w Woltyżerce Sportowej pobierz

Drukuj


Copyright © Pałac Baborówko 2018

Projekt: Jakub Krukowski