PolskiEnglish
  • Aktualności
Witamy - Kronika - 2015 - Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko - nowi reprezentanci WKKW

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko - nowi reprezentanci WKKW

Od roku 2013 barwy Stowarzyszenia reprezentuje Zuzanna Burkert, która zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów WKKW (Jaroszówka 2013) oraz 3 miejsce w Pucharze Polski WKKW w sezonie 2013. W zeszłym roku do grona zawodników SJ Baborówko dołączył Jan Mossakowski – bardzo utalentowany, młody zawodnik, który w swojej karierze wywalczył złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców WKKW (Baborówko 2013, Sopot 2014). Wraz ze zbliżającym się sezonem 2015 szeregi naszego klubu zasiliło kolejnych dwóch zawodników: Julia Elzanowska oraz Paweł Warszawski. Julia, ma zaledwie 16 lat, a już zdobyła wiele medali imprez mistrzowskich w kategoriach kuców, a w ubiegłym roku podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2015 zdobyła brązowy medal  Mistrzostw Polski Juniorów WKKW. Od 2011 roku w Baborówku na stałe mieszka i trenuje Paweł Warszawski, który od tego sezonu także będzie reprezentował barwy Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. Paweł od ponad 10 lat otrzymuje powołania do kadry narodowej seniorów, a swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 12 lat w Stadninie Koni Walewice.  Trudno zliczyć wszystkie sukcesy i znaczące starty Pawła, ale do najważniejszych na pewno należą:

  • Dwa srebrne medale drużynowe Mistrzostw Europy WKKW Juniorów (1998 i 1999),
  • Osiem medali Mistrzostw Polski WKKW w trzech kategoriach wiekowych, w tym tytuł Mistrza Polski Seniorów WKKW – Biały Bór 2012,
  • Sześciokrotne reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Europy WKKW,
  • Cztery tytuły zwycięzcy Pucharu Polski WKKW.

Życzymy powodzenia naszym zawodnikom!

Drukuj


Copyright © Pałac Baborówko 2018

Projekt: Jakub Krukowski