PolskiEnglish
  • Aktualności
Witamy - Kronika - Archiwum - Hubertus - relacja

Hubertus - relacja

W niedzielę 28 października 2012 r. przy pięknej, słonecznej pogodzie w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko odbył się tradycyjny bieg św. Huberta.

O godzinie 14.00 odegrano sygnał na rozpoczęcie „polowania” , jeźdźcy wyjechali na przejażdżkę po okolicy, a spora grupa publiczności wyruszyła na spacer. Goście oglądali trasę crossu, na której  w 2012 roku odbywały się Międzynarodowe Zawody we Wszechstronnym konkursie Konia Wierzchowego, a także podziwiali widowiskowy przejazd Pawła Warszawskiego – aktualnego Mistrza Polski oraz zwycięzcy Pucharu Polski Seniorów WKKW, który na co dzień trenuje właśnie w Baborówku.

Następnie zarówno jeźdźcy jak i publiczność spotkali się w parku otaczającym Pałac, gdzie rozpoczęto „polowanie na lisa”. Najszybciej lisią kitę dostrzegła Marta Semeniuk na Forelli, która tym samym została zwycięzcą polowania, odegrano sygnał na cześć zwycięzcy oraz na zakończenie polowania.

W dalszej części imprezy swój pokaz zaprezentowała sekcja woltyżerki działająca przy Stowarzyszeniu Jeździeckim Baborówko oraz grupa rekonstrukcji historycznej wojów średniowiecznych. Wszyscy zgromadzili się w Stodole, gdzie rozgrzewając się  ciepłymi potrawami i napojami podziwiali występu chóru „Con brio”.

 

Drukuj


Copyright © Pałac Baborówko 2018

Projekt: Jakub Krukowski