PolskiEnglish
Witamy

2016

Baborówko Horse Sale Show - Finał Pucharu Polski WKKW 2016

Drukuj

Hubertus 2016

Drukuj

Zapraszamy serdecznie na tradycyjny bieg św. Huberta, który odbędzie się w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko w sobotę 22 października 2016 r. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00, grupa jeźdźców wyjedzie na konną przejażdżkę, a publiczność uda się na spacer po okolicznych łąkach i terenach crossowych.  

Więcej…

Mariusz Kleniuk zwycięża

Drukuj
Puchar Polski WKKW rozgrywany był w ramach dziewięciu eliminacji w ciągu całego sezonu otwartego. Zmagania w ramach pięciu kategorii zakończył Finał podczas Baborówko Horse Sale Show 2016. Po dziewięciu eliminacjach Pucharu Polski WKKW szansę na wygraną w kategorii Seniorów mieli Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) i Paweł Warszawski (SJ Baborówko), którzy zajmowali ex aequo pierwsze miejsce oraz Mariusz Kleniuk (LKJ Hipologia Strzegom), który przed Finałem był trzeci z jednym punktem straty do liderów. Znakomita jazda tego ostatniego na Winonie w sobotniej próbie terenowej oraz dobra jazda w próbie skoków przez przeszkody z jedną zrzutką dały mu prowadzenie w klasyfikacji końcowej i to Mariusz Kleniuk został zwycięzcą Pucharu Polski WKKW 2016 w kategorii Seniorów. Drugie miejsce zajął Paweł Warszawski, a trzecie – Paweł Spisak.

 

Więcej…

Paweł Warszawski Wicemistrzem Polski

Drukuj

Paweł Warszawski na koniu Filer, reprezentujący Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego 2016. W miniony weekend w Morawie koło Strzegomia odbyły się międzynarodowe i krajowe zawody WKKW, w ramach których rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Młodych Koni. W konkursie Mistrzostw Polski Seniorów wystartowało 17 par – najlepszych zawodników z całej Polski. W piątek zawodnicy przystąpili do próby ujeżdżenia, podczas której zaprezentowali swoje wierzchowce na czworoboku, w sobotę natomiast odbyła się najbardziej emocjonująca część WKKW czyli próba terenowa – cross. Zawodnicy pokonywali dystans ponad 3500 metrów i oddali ponad 30 skoków nad przeszkodami terenowymi - wielkimi kłodami, skrzyniami i bardzo wąskimi przedmiotami. Zawodnik SJ Baborówko po dwóch dniach rywalizacji zajmował 6 miejce, jednak najlepszy przejazd w niedzielnej próbie skoków spośród wszystkich zawodników dał mu awans na podium i ostatecznie Paweł Warszawski na koniu Filer zdobył tytuł Wicemistrza Polski Seniorów WKKW w roku 2016. Ponadto jego wierzchowiec, 14-letni wałach Filer, który został wyhodowany przez Henryka Święcickiego otrzymał nagrodę dla najlepszego konia polskiej hodowli w tych Mistrzostwach. W trakcie tych zawodów rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Młodych Koni WKKW, w których zawodnik z Baborówka również pokazał swoją dominację. Paweł Warszawski z koniem Aristo A-Z zdobył tytuł Mistrza Polski koni 6-letnich w WKKW, z koniem Aport wywalczył złoty medal w kategorii koni 5-letnich, a z ogierem Marcepan zdobył tytuł Wicemistrza Polski wśród koni 4-letnich.

Więcej…

Regionalne i Towarzyskie Zawody w Ujeżdżeniu

Drukuj

Za nami Regionalne i Towarzyskie Zawody w Ujeżdżeniu, podczas rywalizacji zawodników zobaczyliśmy ponad 80 przejazdów. Na dwóch czworobokach jeźdźcy wystartowani w pięciu konkursach Towarzyskich i dwóch Regionalnych. Konkurs regionalny N-4 wygrała Natalia Organista (KS Centurion) na koniu King Ron P, miejsce drugie zajęła Alicja Hadryś-Nowak (KS Centurion) dosiadająca konia Happy Dancer, a miejsce trzecie wywalczyła Dorota Korpa (BPK) na koniu Tumnus. Natomiast w najtrudniejszym konkursie regionalnym klasy C-2 zwyciężyła Marta Błażko ( KJ Golden Dream) dosiadająca Devinette, miejsce drugie wywalczyła Natalia Organista (KS Centurion) na koniu King Ron P, a trzecie miejsce zajął Tomasz Nowakowski (UKS Fiord Młodzikowo) startujący na ogierze Denar.

 

Dziękujemy za liczne przybycie zawodników i kibiców oraz prezentujemy wyniki.

 


Copyright © Pałac Baborówko 2018

Projekt: Jakub Krukowski